• Hem

On Tour sista dagen

Så var då Big Band turnén slut för denna gång men för många så är detta bara början på nått nytt. För överallt där Big Band har varit har många frön såtts dvs. många barn har märkt vad otroligt roligt det är med musik och dans och roligt är bara förnamnet på vad vi har här på Bergsåkersskolan.

 

Ett stort tack till alla ni elever som har gjort denna fantastiska turné möjlig, samt alla lärare som har lagt ned enormt med tid och engagemang och självklart till all underbar publik som har varit helt lysande.

 

EXTRA EXTRA Under gårdagens turné så hade även ryktet nått redaktionen på Sundsvalls tidning, som gjorde ett stort reportage om oss samt med en bild som täckte hela förstasidan.

 

Länk till artikeln: http://st.nu/medelpad/sundsvall/1.4544321-big-band-distrikts-avslutar-sin-turne

 

Postat den 21 Mars, 2012 av Webbmaster

Etiketter: musik

Nyhetsarkiv

Senaste kommentarer

Senaste nyheterna

Etikettmoln